Včera jsem na webináři FIMS mentorované skupiny diskutoval progres některých obchodníků. Mnoho se jich rozhodlo po úspěšném paper tradingu přejít od nového roku na live. A je to pochopitelně zcela nový boj – hlavně psychický. Jakmile vstoupí do hry reálné peníze, emoce dokáží nahlodávat naše rozhodnutí a tak výrazně ovlivňovat výsledky obchodování.

Na to existuje jediná rada – praxe. Jen ta posouvá tradery dopředu. Stačí obchodovat s jedním, dvěma kontrakty, ale je třeba neustále pokračovat v rámci obchodního plánu.

Nemyslete si, úplně stejně to funguje v libovolně jiné oblasti, ve které se chce člověk zlepšovat. Já třeba nikdy nebyl moc do sportu a od doby co dělám crossfit se sice cítím báječně, ale každý tréning bolí. Obzvlášť proto, že se snažím neustále posouvat kupředu. Nejsem zatím například moc dobrý ve shybech, což znamená, že je musím trénovat obzvlášť intenzivně. Včera jsme jich na tréningu dělali 85, navíc poté, co jsme byli unaveni z jiného cviku na hrazdě. Oproti ostatním jsem byl pomalý, ale zvládl jsem to – posouvám se, byť dneska mám ruce krvavé jak kopáč… Progres často bolí.

Trading není o fyzické zátěži, ale psychické. Včera jsem s obchodníky diskutoval o tom, jak je v tradingu vše o strachu a chamtivosti. To jsou překážky, které je třeba v hlavě překonávat. Nebát se vstoupit, nechat pozici prostor, ale vystoupit v okamžiku, kdy nám trhy zavelí.

Hezky se mi to podařilo v úterý v tomto momentu shortu v NQ:

Celý obsah je zdarma přístupný pouze přihlášeným uživatelům. Pokud jste na webu zaregistrován/-a, přihlašte se prosím níže zobrazeným formulářem.
Novou registraci můžete provést skrz následující volbu REGISTRACE.

Přihlášení existujících uživatelů
 Pamatovat si mě  
Registrace nového uživatele
*Prosíme, označte, že souhlasíte s Podmínkami služby
*Vyžadovaná položka
Share →