Zde jsou pro vás připravil neupravený záznam včerejšího webináře.
Video si můžete pustit na plnou obrazovku a v plném rozlišení ikonou ve spodním pravém rohu prohlížeče – budou pak dobře vidět všechny detaily prezentovaných grafů:

Webinář jsem se snažil vytvořit co nejzajímavější i pro ty, co neobchodují stejně jako já. Pokud vás však zajímají další podrobnosti o FIMS, zde jsou příslušné odkazy:

Zaujal vás webinář? Prosím sdílejte link níže uvedenými odkazy na sociální sítě. Uvidím-li dostatečný zájem, připravím v dubnu další výuku.

 

 

Share →

15 Responses to Záznam webináře: Náhled na trhy obchodním systémem FIMS

 1. m.hunter napsal:

  Dakujem za zaznam. Uz sa nanho tesim :)

 2. nalimm napsal:

  Děkuji za záznam, obchoduji něco podobného, ale jen za pomoci svíček a Volume profilu . Po zhlédnutí Vašeho webináře musím říct, že máme velmi podobný styl “ filosofii“ :-) Chtěl jsem se tedy zeptat: ty malé červené úsečky v rámci jedné svíčky, které zobrazují „graficky“ akci v numbers barech – ale na candle baru. Nebo ty modré a červené „čtverečky“ na barech s bílým podkladem . To jsou Vaše indikátory?.Případně jsou součástí kurzu?
  Jinak ještě jednou děkuji za tento webinář

  • petr napsal:

   Ano, jsou to mé vlastní indikátory. Na FIMS2 vysvětluji, jak je indikátor vytvořen (tj. přesné podmínky pro to, co zobrazuje, protože stejnou situaci obchodujeme v numbers barech). V tuto chvíli poskytuji hotový indikátor zdarma jen účastníkům mentoringu po FIMS2.

   • nalimm napsal:

    Protože na FIMS2 se bez učasti na FIMS1 nedá, tudíž by to znamenalo cca 11 000,- kč? Hmmm těch 5.500,- bych ještě dal, ale 11.000,- už je dost :-( S volume profily umím pracovat a tak FIMS1 je pro mě nezajímavé, ale chápu obchodní model je obchodní model.

 3. lico napsal:

  dobrý den
  zajímalo by mě, jak dlouho do minulosti je dobré dívat se na ty volume profily? Jestli stačí např. za poslední 2 dny, nebo týden, a ty starší se jakoby těmito novými ruší? děkuji

  • petr napsal:

   lico – to hrozně záleží co trh dělá. V určitých případech používám profily i za delší období. Poslední např. dva dny jsou určitě nejdůležitější.

 4. Zdislav napsal:

  Petře děkuji Vám. Právě se začínám prokousávat FIMSem a tohle je shrnutí, které jsem schopen si pamatovat na první dobrou :-)
  Petr

 5. no_one napsal:

  zajimalo by mne zda jde fims (nebo nejake jeho casti) kombinovat s klasickym finwinem. jsem v podstate uplny zacatecnik, ted ve fazi testujovani a urcite nechci hned preskakovat nekam jinam. zaujaly mne ty ale volume grafy a sr zony a vubec cela ta logika pod tim, nejak dava smysl takze bych to rad spojil. myslite ze to jde?

  • Thomas.Jacksonville napsal:

   Obchodní systém by měl být postaven zejména tak, aby byl v rukou obchodníka funkční a vyhovoval mj. jeho povaze. Osobně i kdybych obchodoval například WoodiesCCI tak si nedovedu trading bez používání Volume Profilu a zakreslování S/R úrovní představit. To je pro mě základ, stejně jako například studium vyššího TF.

   Pokud člověk principiálně chápe logiku daného nástroje, nevidím potom problém takové postupně do systému zakomponovat, pokud to pomáhá současně zlepšovat výsledky a posilovat důvěru tradera v takovou strategii.

 6. boulder napsal:

  Diky moc!

 7. sovakpeter napsal:

  Petre, hrozne moc vdaka za pripravu a uverejnenie videa! Je v nom vela zaujimavych a podnetnych informacii. Vdaka moc este raz.

 8. Richard napsal:

  Taky bych chtěl na FIMS2, ale bez FIMS1 to prý nejde, k čemu mi je FIMS1, když už jsem absolvoval pokr. kurs v listopadu(výstupní techniky FinWin a FIMS). Takže je to asi obchodní model pro peníze.

  • petr napsal:

   Richarde,

   FIMS učím primárně na FIMS 1 – zde vyučuji vše podstatné. Celkovou filozofii přístupu. Statické a dynamické oblasti, ze kterých obchoduji. Práce s volume profily. Ordeflow vstupy, kombinaci s intermarket analýzou. Základy řízení pozice.

   FIMS 2 to pak rozvádí dále. Jsou zde nové dynamické oblasti a vstupy (skryté divergence), především je ale vše dále aplikováno v praxi – ke kurzu je několikatýdenní intenzivní podpora ve fóru, kde každý den ukazuji aktuální obchody a podobně.

   Z tohoto pohledu mě prostě nedává smysl, aby někdo absolvoval rovnou FIMS 2. Stejně jako u jiných kurzů bychom mohli mít vyšší základní cenu pro ne absolventy předchozího kurzu, ale to by mi přišlo, jak píšete, „obchodní model pro peníze“. Pokud se někdo chce se mnou učit FIMS, pak by měl začít od FIMS 1 a třeba ani nepokračovat do FIMS 2. Upřímně někteří obchodníci, kteří dnes obchodují velmi slušně s orderflow, šli jen touto cestou a dnes mají velmi dobré výsledky.

   Kurz, který jste absolvoval v listopadu byl tento: http://www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/pokrocile-emini.html Jak sám vidíte, není zde o FIMS ani zmínka – je to proto, že to byl kurz zaměřený na studenty FinWinu a intermarket analýzy obecně. Píši to proto, že kurz FIMS 1 (http://www.financnik.cz/exe/webinare/fims.php) obsahuje zcela jiné informace a proto je vyžadováno jeho absolvování pro FIMS 2.

   Doufám, že se mi to podařilo vyjasnit. Je mi jasné, že cena kurzů, jeho složení, termíny, forma (online/offline) nebude vyhovovat každému a bohužel ne každý se tak kurzu zúčastní. Z mého pohledu se ale snažím poskytovat ucelené postupné vzdělávání, jehož forma se mi osvědčuje i z pohledu výsledků účastníků. Navíc přes polovina účastníků FIMS2 je se mnou v tuto chvíli dále v kontaktu prostřednictvím každodenních analýz a diskuzní nad obchody – což pro mě jednoznačně znamená, že toto dělám dobře a obchodníci mají chuť dále rozvíjet získané know-how.

 9. nalimm napsal:

  Petře, to je sice hezké co píšete, ale každý obchodník je na jiné úrovni a nemůžete srovnávat obchodníka, který se věnuje tradingu 1 měsíc a obchodníka, terý se věnuje tradingu již řádku let. Chápu, že můžete argumentovat nejrůznějšími věcmi, ale jde o to, jestli jsou pro každého platné. Především by si každý měl ujasnic sám !!! jestli na zpracování Vašich informací má a nebo nemá a pak by si měl např. říct: OK tak FIMS2 je pro mě španělská vesnice, tak si tedy koupím základy, abych tomu lépe rozuměl. V např. Angličtině se taky nebude učit člověk stále a pořád základy a pokud mu v nich něco chybý tak se k nim může vrátit. Nejsme prosím ve škole :-) Mě například stačilo toto free video, abych pochopil, že náš pohled je z 70-80% stejný. Proč bych měl platit za informace, které jsem se sám již naučil. To ten čas, který jsem tomu věnoval je na vyhození (zbytečný)? PS: Podotýkám, že nejde o peníze jako takové, ale bohužel o princip. Bohužel FIMS2 bych si klidně koupil, ale pokud mě někdo nutí k něčemu co nepotřebuji, tak se bohužel musím s FIMS2 rozloučit a jít svou vlastní cestou. Samzřejmě chápu, že toto všechno co tady píšu, je zcela „mimo“ Váš obchodní model. Já ho respektuji, jen jsem tak nějak musel vyjádřit svůj názor. Toto je můj poslední příspěvek k této věci.
  Přeji dobré obchody.

  • petr napsal:

   nalimm,

   já ale nikoho nenutím aby šel na FIMS 2 a rozhodně ne na tomto blogu, kde jsem naopak vytvořil zcela bezplatný webinář obsahující nikoliv reklamu, ale myslím docela solidní know-how, na kterém lze stavět.
   FIMS 2 je prostě kurz určený pro absolventy FIMS 1, kteří se chtějí dál v tomto směru vzdělávat se mnou.

   Váš čas má nepochybně svoji hodnotu. Stejně tak i moje zkušenosti. A je to určitě i tak, že v rámci FIMS 2 sdílím už dost pokročilé techniky, kde aktuální cena kurzu vychází i z toho, že účastníci si již zaplatili FIMS 1. K FIMS 2 jsem nyní dělal 3 přípravné hodinové webináře pro práci se strukturou trhu a orderflow, účastníkům se budu věnovat tři týdny v diskuzi formou denní mentoringu a i z toho pohledu jsem přesvědčen, že svoji hodnotu dostávají také ti tradeři, kteří si FIMS 2 spolu s FIMS 1 kupují přesto, že třeba již základy v této oblasti mají. Zatím mám jen feedback, který toto potvrzuje.

   V každém případě jsem rád za pozitivní reakce na publikovaný webinář. Co se týče FIMS 2, myslím, že zde zazněly již všechny důležité informace a diskuze se tím vyčerpala. Proto si ji dovolím uzavřít.